Můj příběh

Již od malička jsem chtěla pomáhat lidem. Při výběru vysoké školy mne napadaly jen dvě možnosti: lékař nebo právník. Při pohledu na kapku krve mi není dobře, takže volba byla jasná. Vystudovala jsem práva a pustila se do advokacie.

Chodila k soudu, radila lidem, sepisovala stížnosti, žaloby, námitky, odvolání atd. Postupně jsem zjišťovala, že mne nejvíce baví nemovitosti. Spíše než nemovitosti samotné, tak péče o klienty, kteří prodávají nebo kupují. Jelikož jsem ale pracovala v advokátní kanceláři se zaměřením na obchodní právo, tak jsem převodů nemovitostí měla poskrovnu.

Osud tomu chtěl, že jsem skončila práci pro původní advokátní kancelář a začala se poohlížet, kam dál. A vzhledem k tomu, že mne nejvíce bavila práce na smlouvách na prodeje a pronájmy nemovitostí, rozhodla jsem se pro práci v realitní kanceláři.

Přijali mne v jedné z největších pražských realitních kanceláří. Byla jsem štěstím bez sebe. Náplní práce mi byly pouze kupní smlouvy na nemovitosti a bylo jich kvanta.

Makala jsem, co to šlo. Ráno jsem vstávala v šest, pustila počítač, chystala smlouvy a odpovídala na emaily klientů.

Celý den jsem v kanceláři měla jedno jednání za druhým, telefonáty, konzultace s kolegy atd.

Večer v devět se zamykaly kanceláře, tak jsem jela domů, znovu pustila počítač a chystala smlouvy na další den.

Spát jsem chodila o půlnoci, někdy v jednu. A další den nanovo. Byla jsem tam jako křeček v kolečku.

Padala jsem na pusu, ale měla jsem pěkný pocit z dobře vykonané práce.

Mým cílem bylo se klientům věnovat, vysvětlit jim postup koupě, pro naprostou většinu z nich je koupě nemovitosti životní transakcí, takže nevědí, jak to chodí, ptají se, potřebují ujistit, že to všechno dobře dopadne, že se peníze neztratí atd. atd.

Dávala jsem ze sebe všechno, protože jsem cítila, že to klienti potřebují. Nicméně jednou večer, když už všichni odešli, si mne jeden ze šéfů pozval na kobereček.

Říká mi: „Vím, že se klientům hodně věnujete, ale takto to dál nejde. Ztrácíte tím hodně času. A je třeba, abyste dělala rychleji, abyste týdně stihla uzavřít více smluv, než uzavíráte teď.“

Jako by mne polil studenou vodou. Bylo mi do pláče, kterému jsem se nakonec neubránila. Cestou domů jsem mně v metru brečela, lidé na mne koukali, co se mi děje, a já cítila naprosté zklamání, nepochopení, úplnou bezmoc.

Vnitřně jsem cítila, že klienti potřebují pomocnou ruku, oporu, pochopení a vlídnost, nejen seznam paragrafů a smluvních pokut. Netrvalo dlouho a spolupráci s realitní kanceláří jsem pro totální rozpor se svým přesvědčením ukončila.

Bolelo to, milovala jsem svou práci, ale nemohla jsem jinak. Měla jsem strach, jestli to sama zvládnu, ale sebrala jsem odvahu a rozhodla se jít vlastní cestou. Začala jsem pracovat jako samostatná advokátka a klienty dál opečovávat tak, jak jsem byla zvyklá a jak jsem si pro ně přála.

Klienti se vraceli a dávali na mé služby doporučení, takže se mi klientela k mému potěšení rychle rozrůstala a rozrůstá se i nadále. Je to již několik let, co takto pracuji jen pro své klienty, nikoli pro svého šéfa.

Po 18 letech praxe jsem se stala vyhledávanou advokátkou specializující se na nemovitosti v České republice.

Právní služby poskytuji také v anglickém a francouzském jazyce.

Ve své praxi se nejvíce věnuji:

  • Smlouvám na prodeje nemovitostí
  • Smlouvám na koupě nemovitostí pro vlastní bydlení
  • Smlouvám na koupě nemovitostí na investici
  • Poskytování vyladěné nájemní smlouvy pronajímatelům a asistence pronajímatelům při pronajímání jejich nemovitostí
  • Právní podpoře nájemců zejména při uzavírání anebo ukončování nájemního vztahu. Společně hledáme nejlepší řešení jejich situace.

V současné době znovu pracuji pro realitní kancelář, ale pro takovou, která si svých klientů váží.  A zároveň pracuji pro expaty žijící v České republice, ale i české klienty, kteří si převod či pronájem nemovitostí zajišťují bez realitní kanceláře a u mne poptávají kompletní právní servis.

Klidné bydlení je jednou ze základních lidských potřeb

Já se svým přístupem, zkušenostmi a dlouholetou praxí jako advokátka snažím svým klientům pomoci k jejich spokojenosti.

Pracuji podle svého přesvědčení, kdy opečovávám své klienty od začátku do konce k jejich maximální spokojenosti. Mýma rukama prošlo několik stovek spokojených klientů.

Pokud máte i Vy zájem o kvalitní právní služby ve věci prodeje či pronájmu nemovitostí, obraťte se na mne, jsem tu pro Vás.